Vízgépészeti és technológiai berendezésszerelő

A vízgépészeti és technológiai berendezésszerelő a különböző technológiai vízkezelő rendszerek, uszodák, fürdők, házi medencék, vízgépészeti- és csatorna berendezések, szivattyúk, vízés szennyvízkezelő berendezések, közmű és technológiai készülékek, szerelvények beszerelését, beüzemelését és karbantartását végzi. Munkája során beépített vízgépészeti és technológiai berendezéseket csatlakoztatja a technológiai, víz, fűtési, lefolyó, villamos energiaellátó és kisfeszültségű vezérlő hálózatokhoz. Elvégzi a berendezések felújítási, javítási, karbantartási és időszakos ellenőrzési munkáit; üzemelteti a vízgépészeti és technológiai berendezéseket. Munkáját kiegészíti a szükséges adminisztratív feladatokkal, beleértve az ügyfelekkel a kapcsolattartást is. Ajánlott azoknak, akik szeretnek szerelni és szívesen foglalkoznának vízgépészeti technológiákkal. Javasolt továbbá azoknak, akik jó műszaki érzékkel rendelkeznek.

Iskolai előképzettség

Középfokú végzettség

Szakmai előképzettség

4 0732 07 04 Víz- és csatornarendszer-szerelő, 34 582 12 Víz-, csatorna- és közmű- rendszerszerelő